Az Inter nyerte a milánói derbit

Szombaton este a Milan az Intert fogadta a Serie A-ban az olasz pontvadászat városi rangadóján.

A derbi első helyzete az Inter előtt adódott, de a 12. percben Lautaro Martinez próbálkozását védte Donnarumma.

Aztán Lukaku löketét védte a hazaiak portása, majd az Inter részéről D'Ambrosio a kapufát is telibe találta.

A felek végül egy gólnélküli döntetlennel vonultak pihenőre, de a második félidőben, a 49. percben Brozovic 17 méterről leadott lövése egy Milan játékoson megpattanva utat talált a kapuba. 0-1

A 61. minutumban Lautaro Martinez eldönthette volna a három pont sorsát, de lövését Donnarumma bravúrral védte.

A 78. percben azonban már eldőlt a három pont sorsa: Barella adott be a bal oldalról, amelyre középen Lukaku érkezett és 6 méterről csúsztatott a kapuba. 0-2

De még nem volt vége, hiszen előbb Politano a keresztlécet, aztán Theo Hernandez a túloldalon a kapufát találta el.

Ezek pedig a meccs utolsó érdemi mozzanatai voltak, amely után az Inter 2-0-ra nyert és visszavette a vezetést a Juventus-tól, a Milan pedig csak a 9. helyen áll a tabellán.