Magyar gól és győzelem a Lipcse brémai vendégjátékán

Szombaton kora este a Werder Bremen a Leipziget fogadta a Bundesliga 5. fordulójában.

A vendégeknél a kezdőben kapott helyet mind Gulácsi Péter, mind Willi Orbán.

Utóbbi pedig eredményes is volt a 13. percben, amikor egy jobbról érkező szögletet Orbán csúsztatott az ötös sarkáról a kapu jobb oldalába. 0-1

A lipcseiek a 35. minutumban már kettővel mentek: szabadrúgást végezhettek el a vendégek mintegy 22 méterről, amelyet Sabitzer parádésan tekert a hazai kapu jobb felső sarokba. 0-2

A 64. percben csillant a remény a hazaiaknál, amikor Laimer megkapta a második sárga lapját, amellyel a Leipzig 10 emberre fogyatkozott.

Azonban ez nem jelentett semmit, ugyanis a 83. percben egy kipattanót Saracchi vágott 10 méterről a kapuba. 0-3

A Leipzig ezzel magabiztosan nyert 3-0-ra és viszavette a vezetést a Bayern Münchentől, a Werder pedig a 10. helyen áll a Bundesligában.